Завідувач кафедри: Редозубов О.А., доцент НАУ
Контактний телефон: (0522) 39-44-77

У 1978 році, коли було засноване Кіровоградське вище льотне училище цивільної авіації (КВЛУ ЦА), починає своє існування кафедра фізичного виховання, ціль якої – забезпечити надійний рівень розвитку професійно важливих фізичних, психічних і психологічних якостей майбутніх авіаційних фахівців, їх динамічного здоров’я, професійного довголіття. Очолив кафедру Олексій Павлович Ткач. У 1980 році начальником кафедри став провідний спеціаліст з фізичної підготовки льотного складу Роберт Микитович Макаров.

З цього моменту кафедра зайняла гідне місце у навчальному процесі КВЛУ ЦА з підготовки та формуванню психофізіологічної надійності майбутніх авіафахівців, створенню умов для фізичної активності не тільки курсантів, але й для льотного складу училища, вихованню здорового способу життя.

        Наказом Міністра ЦА у 1982 році кафедра набула офіційного статусу, як – «кафедра фізичної і психофізіологічної підготовки льотного складу» (Ф і ПФП), який підкреслював специфіку задач, які вирішував науково-педагогічний склад та весь колектив кафедри загалом. На той час у країні було створено три таких кафедри.

        У 1983 році за безпосередньою участю спеціалістів кафедри Ф і ПФП було розроблено і набуло чинності перше в історії цивільної авіації «Руководство по физической подготовке лётного состава и курсантов лётных училищ ГА». Цей основний керівний документ на довгий термін визначав зміст, засоби та методи фізичної підготовки авіаційних фахівців.

Рішенням Колегії Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР № 3/5 від 29.01.87 р. кафедра Ф і ПФП була визначена кращою організацією у країні з професійно- прикладної фізичної підготовки в авіації. Начальник кафедри Ф і ПФП д.п.н., професор Р.М. Макаров був запрошений для співпраці у міжнародну комісію експертів-психологів ЦА країн СЕВ, а з часом очолив її.

На теперішній час науково-педагогічний і допоміжний склад кафедри Ф і ПФП вирішує принципово важливі задачі професійної підготовки авіаційних спеціалістів: пілотів, диспетчерів, аврійно-рятувального складу, менеджменту.

Науково-дослідницький потенціал кафедри Ф і ПФП  орієнтован, у першу чергу, на дослідження проблем психофізіологічної надійності авіафахівців, їх психологічної готовності до професійної діяльності, динамічного здоров’я та вдосконалення навчально-методичного забезпечення процесу спеціальної фізичної і психофізіологічної підготовки курсантів.

При кафедрі Ф і ПФП ЛА НАУ працює спортивний клуб «Ікар» (СК «Ікар»), де курсанти,  працівники академії і всі бажаючі  мають можливість вибрати собі спортивну секцію за власним уподобанням і розвивати та підтримувати особисту фізичну форму.

У СК «Ікар» працюють такі секції:
–   баскетбол;
–   футбол;
–   волейбол;
–   настільний теніс;
–   аеробіка;
–   ЗФП;
–   єдиноборства.

Кафедра Ф і ПФП ЛА НАУ має розвинуту спортивну базу: стадіон з рездоровим покриттям л/атлетичних доріжек і секторів, футбольне поле з травяним газоном, тенісний корт з регапоновим синтетичним покриттям, дві ігрові спортивні зали, залу боротьби, тренажерну залу комплексного тренування, психофізіологічне містечко, плоскістні споруди, поля, «Доріжка здоров’я» у лісопарковій зоні – весь цей комплекс завжди готовий до занять і тренувань курсантів та послуг у межах спортивних секцій постійному складу і всім бажаючим займатися фізичною культурою.

Стадіон «Ікар» – популярне місце не тільки у курсантів, але й у всіх мешканців Миколаївського району нашого міста, які дружать з фізичною культурою і спортом. Кожний навчальний рік у льотній академії починається з проведення Кубка першокурсника; продовжується Спартакіадою серед перемінного складу: з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, легкої атлетики, легкоатлетичного кросу та Спартакіадою постійного складу: з футзалу, волейболу, настільного теніс, дартсу. Крім цього, стали традицією такі турніри, як – Міжнародний турнір з баскетболу; – «Кубок ректора» з волейболу; – «Ностальгія» з настільного тенісу. Стали популярними серед співробітників академії і товариські матчі з футболу між гуртожитками ЛА НАУ, спортивно-розважальні ігри «Козацькі забави».

Структура засобів фізичної і психофізіологічної підготовки майбутніх авіаційних фахівців постійно модернізується відповідно до результатів наукових досліджень спеціалістів кафедри, впроваджуються нові методики, створюються нові тренажерні комплекси, моделюються аспекти майбутньої діяльності з спеціальностей.

Науково-педагогічний та допоміжний склад кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки

Завідувач кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Доцент НАУ
Майстер спорту СРСР з спортивної гімнастики
Закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна 1978 р.
Спеціальність: „Фізичне виховання.”
Кваліфікація:„Вчитель фізичного виховання.”
Спеціалізація: спортивна гімнастика, настільний теніс
Доцент кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Доцент, кандидат педагогічних наук
Закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна 1978 р.
Спеціальність: «Фізичне виховання»
Кваліфікація: „Вчитель фізичного виховання.”
Спеціалізація: легка атлетика
Закінчив Міжнародну академію управління персоналом 2003 р.
Спеціальність: «Психологія».
Кваліфікація: «Психолог».
Тема дисертації: «Експериментальне обґрунтування ефективності моделі коригуючої фізичної підготовки курсантів – пілотів у період початкового навчання».
Доцент кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Доцент, кандидат наук з фізичного виховання та спорту
Закінчив Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка 2003 р.
Спеціальність: „Фізичне виховання”.
Кваліфікація: „Вчитель фізичної культури і валеології”.
Спеціалізація: боротьба, карате
Тема дисертації: «Корекція фізичної підготовленості каратистів на етапі попередньої базової підготовки на основі модельних характеристик»
Доцент кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Доцент, кандидат педагогічних наук
Закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка 2003 р
Спеціальність: „Фізичне виховання”.
Кваліфікація: „Вчитель фізичної культури і валеології”.
Спеціалізація: хокей на траві
Тема дисертації: «Формування професійно значущих якостей особистості майбутнього авіаційного фахівця засобами фізичної підготовки у льотному вищому навчальному закладі»
Старший викладач кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Майстер спорту міжнародного класу України з пауерлифтингу
Закінчила Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. В.К. Винниченка 1994 р.
Спеціальність: „Фізичне виховання”.
Кваліфікація: „Вчитель фізичного виховання”.
Спеціалізація: пауерлифтинг, фітнес, легка атлетика
Старший викладач кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Закінчила Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна 1992 р.
Спеціальність: „Фізичне виховання”.
Кваліфікація: „Вчитель фізичної культури”.
Спеціалізація: спортивні ігри
Аспірант з 2016 р. працює над темою дисертації: «Формування професійної рефлексії майбутніх диспетчерів управління повітряним рухом фаховій підготовці».
Голова спортивного клубу «Ікар»
Майстер спорту України з бейсболу, арбітр національної категорії з футболу
Закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. В.К. Винниченка 1994 р.
Спеціальність: „Фізичне виховання”.
Кваліфікація: „Вчитель фізичного виховання”.
Спеціалізація: футбол / ліцензія – В – диплом UEFA/
Старший лаборант кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Закінчила Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. В.Винниченка 1993 р. Історичний факультет
Старший лаборант кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна 1976 р.
Спеціальність: „Фізичне виховання.”
Старший лаборант кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки
Старший лаборант кафедри фізичної і психофізіологічної підготовки

Кафедра фізичної і психофізіологічної підготовки зарахована до складу факультету менеджменту льотної академії НАУ.