Положення про кафедру ПРАБ та СП

На сьогодні в Україні, як і в усьому світі відбувається процес активного розвитку цивільної авіації і кількість польотів повітряних суден (особливо по міжнародних повітряних трасах) зросла продовжує зростати. Як би нам не хотілося, але експлуатація повітряного транспорту пов'язана з виникненням особливих ситуацій в польоті, які можуть призводити до авіакатастроф. Згідно з керівними документами цивільної авіації України і документам міжнародної організації цивільної авіації ICAO, міжнародні польоти над територією держави дозволяється виконувати тільки при забезпеченні аварійного обслуговування повітряного руху та пошуково-рятувального забезпечення польотів.

З 2001 року льотна академія проводить підготовку курсантів за спеціалізацією «Аварійне обслуговування та безпека на авіаційному транспорті».

Перелік дисциплін кафедри:

- Організація і технологія проведення пошуково-рятувальних робіт;
- Аварійно-рятувальне обладнання;
- Авіаційна безпека в аеропортових комплексах;
- Технічні засоби контролю на безпеку;
- Митне забезпечення міжнародних перевезень;
- Організація роботи координаційних центрів пошуку та рятування;
- Основи автономного існування та виживання;
- Основи медицини катастроф;
- Пожежна безпека повітряних суден та об’єктів аеропортового комплексу;
- Гірська та водна рятувальна підготовка.

Можливості працевлаштування:

- робота в гуманітарних, стабілізуючих та миротворчих місіях по всьому світу в авіакомпанії «Українські вертольоти»;
- координаційні центри пошуку та рятування;
- служби аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів в аеропортах, авіакомпаніях;
- служби авіаційної безпеки в аеропортових комплексах, авіакомпаніях;
- авіакомпанії, авіапідприємства;
- авіаційні пошуково-рятувальні бази;
- найкраща база для працевлаштування бортпровідником повітряного судна;
- місцеві аварійно-рятувальні служби;
- навчально-тренувальні центри з авіаційної безпеки та пошуку і рятування.

Основні факти про спеціалізацію «Аварійне обслуговування та безпека на авіаційному транспорті»:

Майбутні фахівці з аварійного обслуговування та безпеки на авіаційному транспорті  - це сучасні авіаційні спеціалісти з професійною підготовкою відповідно до міжнародних стандартів, які освоюють професійну діяльність одразу в двох галузях: авіаційної безпеки та  пошуку і рятування.

Відповідно до вимог керівних документів Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та Державної авіаційної служби України виконання польотів без належного рівня аварійного обслуговування та пошуково-рятувального забезпечення заборонено. Це визначає величезне значення ролі фахівців даного профілю.

У сучасних умовах у зв’язку із зростанням загроз здійснення терористичних актів, надважливим є забезпечення безпеки, в тому числі і авіаційної галузі. Зауважимо, що згідно стандартів ICAO, забезпечення авіаційної безпеки в аеропортовому комплексі є обов’язковою умовою для виконання польотів.

Можливість приймати участь в місіях ООН та інших міжнародних програм з рятування людей.

ЛА НАУ являється єдиним закладом вищої освіти в Україні, що готує фахівців даного профілю.

Завідувач кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки, доктор педагогічних наук (2016р.), професор.

Профілі:

Scopus

Google Scholar

ORCID

Scientists of Ukraine

Dspace


Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми формування професійної надійності майбутніх авіаційних фахівців. В контексті означеної проблеми науковий інтерес становлять питання: мотиваційного забезпечення процесу професійної підготовки; формування професійно важливих якостей; розвиток навичок саморегуляції; застосування інтерактивних методів навчання у професійній підготовці майбутніх авіаційних фахівців.
Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. О.С. Пушкіна, спеціальність «Вчитель фізичної культури» ; Льотна академія Національного авіаційного університету, спеціальність «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Аварійне обслуговування та безпека на авіаційному транспорті».
Професійні досягнення:
У 2016 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук на тему «Теоретичні та методичні основи формування професійної надійності фахівців з аварійного обслуговування та безпеки на авіаційному транспорті» за спеціальністю 13.00.04 ˗ теорія і методика професійної освіти в Класичному приватному університеті (м. Запоріжжя).
Керівництво кваліфікаційними роботами здобувачів другого (магістерськими) рівня вищої освіти та науково-дослідними роботами за напрямом пошуку, рятування та забезпечення авіаційної безпеки в цивільній авіації.
Науковий керівник 3 здобувачів, що успішно захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.
НДР "Підготовка фахівців аварійно-рятувальних служб до діяльності у складних клімато-географічних умовах" РК № 0121U108300.
Учасник громадської організації «Український пошуково-рятувальний волонтерський загін». Основний вид діяльності громадської організації: 94.99 «Діяльність інших громадських організацій»; Код ЄДРПОУ 39885552.
Підвищення кваліфікації: стажування з проблем професійної підготовки фахівців аварійно-рятувальних служб; дослідження методів застосування БПЛА при проведенні пошуково-рятувальних робіт.
Викладає навчальні дисципліни:
Теорія та методика професійного навчання
Спеціальна підготовка за фахом
Основи авіаційної кінології
Застосування БПЛА при проведенні пошуково-рятувальних робіт
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Доцент кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки, кандидат біологічних наук (2003 р.), доцент.


Профілі:

Google Scholar

ORCID

Scientists of Ukraine

Dspace


Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми використання здоров’язберігаючих технологій у процесі підготовки операторів складних систем. Формування позитивного ставлення молоді до свого здоров’я. Безпека авіації, безпека життєдіяльності. Екологічна безпека ЦА. Дослідження екологічного стану Кіровоградської області.
Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. О.С. Пушкіна, спеціальність «Вчитель Математики та фізики» (1985-1990 рр).
Професійні досягнення:
Працювала в Соціально-педагогічному інституті «Педагогічна академія» на посадах викладача, старшого викладача, доцента, декана.
Пошукувач на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук відділу оптимізації техногенних ландшафтів Криворізького ботанічного саду НАН України (1998-2002 рр.).
Кандидат біологічних наук. Диплом; ДК №017905; Рішення президії Вищої атестаційної комісії України від 12 березня 2003 року (протокол № 7-07/3). Рішенням спеціалізованої вченої ради Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру Української академії аграрних наук. 03.00.05 – Ботаніка. Тема дисертації «Структурна організація рослинних угрупувань західних районів Криворізького залізорудного басейну. Стан та прогноз розвитку».
Доцент кафедри безпеки авіації Атестат 12ДЦ №046456. Рішенням Атестаційної колегії протокол №1/02Д від 25 лютого 2016 року.
З 2012 по 2017 рр. керівник підготовчих курсів Льотної Академії НАУ. З 2017 по 2021 директор «Центру підготовки та перепідготовки персоналу – Бізнес школа». З 2021 року по сьогодні керівник центру професійно-кар’єрної орієнтації.
З 2020 року по сьогодні керівник Освітнього центру «Крим/Донбас - Україна».
Учасник НДР «Підготовка фахівців аварійно-рятувальних служб до діяльності у складних клімато-географічних умовах» РК № 0121U108300.
Голова секцій «Загальної біології, зоології, ботаніки, селекції та генетики, ветеринарії» ІІ етапу Всеукраїнського обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (2018 р.).
Голова журі (секція загальної біології; зоології; ботаніки; селекції та генетики; ветеринарії) ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів Малої академії наук України. (2019, 2020 р.).
Член журі (секція загальної біології; зоології; ботаніки; селекції та генетики; ветеринарії) ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів Малої академії наук України. (2021 р.).
Член журі у номінації «Громадська думка» Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості присвяченому Дню Землі (2019 р.).
Голова ГО «Волонтерський рух першої допомоги», заступник голови ГО «ЕКО-АЛЬЯНС 4.0», учасник ГО «Європейський шлях 4.0», учасник ГО «Український пошуково-рятувальний волонтерський загін», тренер по першій допомозі Товариства Червоного Хреста України.
Нагороди:
Грамота ректора НАУ (наказ від 14.02.2017 р. № 23/з)
Подяка Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації (наказ від15.05.2017 р.)
Подяка Міністерства освіти і науки України та Українського державного центру позашкільної освіти (наказ від 19.04.2019 №04-06)
Подяка Міністерства освіти і науки України та Українського державного центру позашкільної освіти (01-10 липня 2021 р.)
Грамота Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації (наказ від 06.08.2021 р. №78-К)
Підвищення кваліфікації:
м. Будо (Норвегія). Семінар-стажування з пошуку та порятунку у об’єднаному рятувально-координаційному центрі Північної Норвегії в рамках проекту університету «Nord» Королівства Норвегії; UKR-16/0020 Join SAR Ukraine; 24 – 27 січня 2017р.; Сертифікат від 27.01.2017 р.
Кіровоградський національний технічний університет. Посвідчення про проходження атестації щодо володіння державною мовою від 22 грудня 2017 року.
Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Навчання та перевірка знань у сфері цивільного захисту. (18 год.) Посвідчення про функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту. КГФ № 008543. Реєстраційний номер 1617 від 15.11.2018 р.
Малопольська школа публічного адміністрування Краківського економічного університету, Консорціум освітніх закладів Dobre з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування (за підтримки Global Communities Агентства США з міжнародного розвитку USAID). Сертифікат. Курси підвищення кваліфікації зі спеціальності «Публічне управління» від 28 березня 2018 р.
Малопольська школа публічного адміністрування(за підтримки Global Communities Агентства США з міжнародного розвитку USAID). Сертифікат № 17/М517Р/2018 курси для викладачів ЗВО за програмою «Публічне адміністрування» від 25 травня 2018 року.
Малопольська школа публічного адміністрування Краківського економічного університету, Консорціум освітніх закладів Dobre з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування (за підтримки Global Communities Агентства США з міжнародного розвитку USAID). Сертифікат програми підвищення кваліфікації Курси підвищення кваліфікації зі спеціальності «Публічне управління», 29 листопада 2018 р.
Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. Курси підвищення кваліфікації «Екологізація господарської діяльності у басейні р. Південний Буг». Свідоцтво№35/1-38 від 21 березня 2019 року.
ДП Кіровоградський експертно-технічний центр Держпраці. Навчання з питань законодавчих актів з охорони праці, гігієни праці, надання домедичної допомоги потерпілим, електробезпеки, пожежної безпеки. Протокол засідання комісії від 19.04.2019 р. №150. Посвідчення № 19150-24.
Міністерство цифрової трансформації України. «Цифрові навички для вчителів» Електронний сертифікат від 08 квітня 2020 року.
НАПНУ ДЗВО «Університет менеджменту освіти». Викладачі-тьютори (організатори) дистанційного навчання університетів, академій та інститутів. Свідоцтво №СП 35830447/2960-21 від 19.11.2021 р.
«Організація та промоція підготовчих курсів» 20-25 березня 2021 року. Сертифікат № 1380002 від 31.03.2021 р.
Освітні центри «Донбас/Крим-Україна»: особливості вступної кампанії-2021» 16-27 травня 2021 р. Сертифікат від 30.05.2021 р.
Гамбург, Німеччина. Курс «Основи наукових досліджень». Сертифікат № ХІ-12-190293846-20 від 03.12.2021р.
«Освіта для молоді з ТОТ: результати 2021 – обрії 2022» 14-16 грудня 2021 р. Сертифікат № Т/4-070-21 від 16.12.2021 р.
Викладає навчальні дисципліни:
Безпека життєдіяльності та охорона праці
Цивільний захист
Небезпеки та ризики
Управління цивільним захистом та охороною праці
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Доцент кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки, кандидат педагогічних наук (2015 р.).


Профілі:

Google Scholar

ORCID

Scientists of Ukraine

Dspace


Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми підвищення ефективності забезпечення авіаційного пошуку і рятування в Україні; професійна підготовка майбутніх фахівців з пошуку і рятування; формування професійної готовності майбутніх диспетчерів координаційного центру пошуку і рятування; порівняльний аналіз професійної діяльності і підготовки фахівців з проведення пошуково-рятувальних робіт в Україні та Королівстві Норвегія.
Освіта: Державна льотна академія України, спеціальність «Обслуговування повітряного руху», кваліфікація «Інженер з аварійно-рятувальних робіт»; Державна льотна академія України, спеціальність «Обслуговування повітряного руху», кваліфікація «Магістр з обслуговування повітряного руху».
Професійні досягнення:
У 2015 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора філософії на тему «Формування професійної готовності майбутніх диспетчерів координаційного центру пошуку та рятування» за спеціальністю 13.00.04 ˗ теорія і методика професійної освіти в Українському інженерно-педагогічному університеті (м. Харків).
Керівництво кваліфікаційними роботами здобувачів другого (магістерськими) рівня вищої освіти та науково-дослідними роботами за напрямом пошуку, рятування та забезпечення авіаційної безпеки в цивільній авіації.
НДР "Підготовка фахівців аварійно-рятувальних служб до діяльності у складних клімато-географічних умовах" РК № 0121U108300.
Норвезько-український пілотний проект «Joint SAR Ukraine». Номер UKR-16/ 0020. (2016 – 2017 рр.).
Учасник громадської організації «Український пошуково-рятувальний волонтерський загін». Основний вид діяльності громадської організації: 94.99 «Діяльність інших громадських організацій»; Код ЄДРПОУ 39885552.
Підвищення кваліфікації: стажування з аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів в ЦА; підвищення кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Викладачі-тьюдори (організатори) дистанційного навчання університетів, академій та інститутів», стажування з пошуку та порятунку у об’єднаному рятувально-координаційному центрі Північної Норвегії в рамках проекту університету «Nord» Королівства Норвегії.
Викладає навчальні дисципліни:
Аварійно-рятувальна підготовка
Авіаційна безпека
Організація і технологія проведення пошуково-рятувальних робіт
Пожежна безпека повітряних суден та об’єктів аеропортового комплексу
Організація роботи координаційних центрів пошуку та рятування
Методологічні основи професійної діяльності (ПРАБ)
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Старший викладач кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки.


Профілі:

Google Scholar

ORCID


Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми забезпечення авіаційної безпеки цивільної авіації. В контексті означеної проблеми науковий інтерес становлять питання: впровадження новітніх технічних засобів і технологій контролю на безпеку в суб’єктах авіаційної діяльності; застосування інтерактивних методів підготовки майбутніх операторів технічних засобів контролю на безпеку; дослідження факторів, які впливають на забезпечення авіаційної безпеки цивільної авіації.
Освіта: Харківський державний університет ім. О.М. Горького, спеціальність «Радіофізика та електроніка».
Професійні досягнення:
Керівництво кваліфікаційними роботами здобувачів другого рівня вищої освіти та науково-дослідними роботами за напрямом пошуку, рятування та забезпечення авіаційної безпеки в цивільній авіації.
НДР "Підготовка фахівців аварійно-рятувальних служб до діяльності у складних клімато-географічних умовах" РК № 0121U108300.
Учасник громадської організації «Український пошуково-рятувальний волонтерський загін». Основний вид діяльності громадської організації: 94.99 «Діяльність інших громадських організацій»; Код ЄДРПОУ 39885552.
Підвищення кваліфікації:
м. Кіровоград, Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету (Україна) за участю Вищої Школи Бізнесу Університету Нурланда (Норвегія), Норвезько-український проект з підготовки військовослужбовців в Україні, Сертифікат № 5903, квітень-липень 2015 р, тема: «Організація пошукових та аварійно-рятувальних робіт»
м. Бориспіль, Навчальний центр ІСАО з авіаційної безпеки. Курси «Інструктор з авіаційної безпеки», 02.04.2019 – 10.04.2019. Сертифікат про завершення № 36630, виданий 10.04.2019 р. Тема: «Рентгенотелевізійні інтроскопи стандартного типу».
м. Київ, Учбовий центр ТОВ «МАЙСТЕР-АВІА». Свідоцтво про проходження курсів з авіаційної безпеки для персоналу служби пасажирського обслуговування 17.02–19.02.2020 р. № М-1.2.3/1-19-4294 від 19.02.2020 р.
м. Кропивницький, «Центральноукраїнський навчальний центр авіаційної безпеки». Свідоцтво про проходження курсів з авіаційної безпеки «Забезпечення контролю доступу до контрольованих зон та охорона повітряних суден» з 12.10.2021 р. по 14.10.2021 р., № АБ 42608469/000195-21 від 14.10.2021 р.
м. Київ, ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ». Свідоцтво про підвищення кваліфікації СП 35830447/2971-21 за освітньо-професійною програмою «Викладачі-тьютори (організатори) дистанційного навчання університетів, академій та інститутів» з 19.04.2021 р. по 19.11.2021 р.
Викладає навчальні дисципліни:
Аварійно-рятувальне обладнання
Технічні засоби контролю на безпеку
Аварійно-рятувальне забезпечення
Методологічні основи професійної діяльності (ПРАБ)
Інженерно-технічне забезпечення аварійно-рятувальних робіт
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Старший викладач кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки.


Профілі:

Google Scholar

ORCID


Коло наукових інтересів: Дослідження особливостей використання технічних засобів митного контролю. Дослідження особливостей роботи авіаційних рятувальників на місцях авіаційних подій. Дослідження особливостей перевезення небезпечних вантажів повітряним транспортом.
Освіта: Ворошиловградське вище училище штурманів імені Пролетаріату Донбасу; спеціальність «Штурманська тактична авіація», кваліфікація «Інженер-штурман».
Професійні досягнення:
НДР "Підготовка фахівців аварійно-рятувальних служб до діяльності у складних клімато-географічних умовах" РК № 0121U108300.
Учасник громадської організації «Український пошуково-рятувальний волонтерський загін». Основний вид діяльності громадської організації: 94.99 «Діяльність інших громадських організацій»; Код ЄДРПОУ 39885552.
Підвищення кваліфікації: Бориспіль. Навчальний центр ІСАО з авіаційної безпеки. Сертифікат № 36631 «Інструктор з авіаційної безпеки», виявлення заборонених предметів та пристроїв, 02.04.2019 – 10.04.2019; м. Кропивницький. Навчально-тренувальний центр «Центральноукраїнський навчальний центр авіаційної безпеки». Свідоцтво № АБ 42608469/000194-21 «Забезпечення контролю доступу до контрольованих зон та охорона повітряних суден», система перепусток суб’єкта авіаційної діяльності, 12.10.2021-14.10.2021.
Викладає навчальні дисципліни:
Основи радіотелефонії
Митне забезпечення міжнародних перевезень
Перевезення небезпечних вантажів повітряним транспортом
Аварійно-рятувальне обладнання
Організація та технологія пошуково-рятувальних робіт
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Cтарший викладач кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки.
Коло наукових інтересів: Наукові і практичні основи підвищення ефективності системи надання ПП аварійно-рятівними підрозділами на місці авіаційної події.
Освіта: Куйбишевський медичний інститут 1984 р. Спеціальність: Лікувально-профілактична справа. Кваліфікація за дипломом: Військовий лікар.
Доцент кафедри пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки, кандидат технічних наук (2019 р.).


Профілі:

Google Scholar

ORCID

Scientists of Ukraine

Dspace


Коло наукових інтересів: Удосконалення методів підготовки екіпажів ПС до дій, що пов’язані з виконанням вимушених посадок на водну поверхню; оптимізація шляхів евакуації постраждалих; удосконалення процесу підготовки фахівців аварійно-рятувальних служб до діяльності у складних клімато-географічних умовах; удосконалення складових професійної діяльності фахівців з авіаційної безпеки.
Освіта: Державна льотна академія України, спеціальність «Обслуговування повітряного руху», кваліфікація - «Інженер з аварійно-рятувальних робіт».
Професійні досягнення:
У 2019 році захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему «Метод розрахунку шляхів евакуації постраждалих від місця вимушеної посадки аварійного повітряного судна на водну поверхню» за спеціальністю 05.22.13 ˗ навігація та управління рухом в Льотній академії Національного авіаційного університету (м. Кропивницький).
Керівництво кваліфікаційними роботами здобувачів другого (магістерськими) рівня вищої освіти та науково-дослідними роботами за напрямом пошуку, рятування та забезпечення авіаційної безпеки в цивільній авіації.
НДР "Підготовка фахівців аварійно-рятувальних служб до діяльності у складних клімато-географічних умовах" РК № 0121U108300.
Засновник та керівник (Голова) громадської організації «Український пошуково-рятувальний волонтерський загін». Основний вид діяльності громадської організації: 94.99 «Діяльність інших громадських організацій»; Код ЄДРПОУ 39885552.
Підвищення кваліфікації:
м. Будо (Норвегія); Семінар-стажування з пошуку та порятунку у об’єднаному рятувально-координаційному центрі Північної Норвегії в рамках проекту університету «Nord» Королівства Норвегії; UKR-16/0020 Join SAR Ukraine; 24 – 27 січня 2017р.; Сертифікат від 27.01.2017 р.
м. Кропивницький; Льотна академія національного авіаційного університету; Підвищення кваліфікації з англійської мови; Свідоцтво про підвищення кваліфікації з англійської мови «Загальна та авіаційно-технічна англійська мова (Наказ начальника академії № 361/0 від 05.05.2018 р.)
м. Кропивницький, Льотна академія НАУ; Курс навчання «Основи керування мультикоптерами»; Сертифікат від 16.09.2020 р. № 262/20.
НАПНУ ДЗВО «Університет менеджменту освіти». Викладачі-тьютори (організатори) дистанційного навчання університетів, академій та інститутів. Свідоцтво №СП 35830447/2979-21 від 19.11.2021 р.
Викладає навчальні дисципліни:
Авіаційна безпека в аеропортових комплексах
Авіаційна безпека
Гірська та водна рятувальна підготовка
Основи автономного існування та виживання
Управління кризовими ситуаціями в цивільній авіації
Управління якістю авіаційної безпеки в авіакомпанії
Основи забезпечення профайлінгу на авіаційному транспорті
Правові основи авіаційної безпеки
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Стейкхолдери "ПРАБ та СП"