В.о. завідувача кафедри: Корінна Ольга Валеріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри
Адреса: м. Кропивницький, вул. Добровольського, 1, кім. №310
Телефон: (0522) 34-40-39,  (0522) 34-40-10
E-mail кафедри: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сайт кафедри: kafedrameteo.cc.ua

Історія кафедри авіаційної метеорології бере початок у 1951 році. Кафедра заснована на навчально-методичній базі Кіровоградського вищого військового авіаційного училища льотчиків військово-повітряних сил, школи вищої льотної підготовки, льотно-штурманського училища, вищого льотного училища цивільної авіації, Державної льотної академії України. Як структурний підрозділ вищого льотного навчального закладу затверджена наказом Міністерства цивільної авіації СРСР у 1983 році.

Професорсько-викладацьким складом кафедри видано більше 100 наукових та науково-методичних праць. Основні підручники і навчальні посібники мають грифи  Міністерства цивільної авіації СРСР, Міністерства науки і освіти України, навчально-методичного об’єднання вищих навчальних закладів Російської Федерації з освіти в галузі аеронавігації і широко використовуються у навчальному процесі вузів України, Росії та інших держав та у практичної діяльності авіаційних підприємств.

Основними дисциплінами, які викладаються на кафедри є: “Авіаційна метеорологія”, “Метеорологічне забезпечення міжнародної аеронавігації”, “Авіаційна географія”, “Екологія авіаційного транспорту”.

На кафедрі здійснюється забезпечення навчального процесу з професійної підготовки фахівців з льотної експлуатації, організації повітряного руху та менеджменту.

Для здійснення визначених функцій і вирішення освітніх завдань кафедра авіаційної метеорології проводить необхідну навчально-виховну, науково-методичну та науково-дослідну діяльність за спеціалізаціями спеціальностей 272 «Авіаційний транспорт» та 073 «Менеджмент» .

На кафедрі авіаційної метеорології провадиться наукова діяльність відповідно до ініціативної науково-дослідної теми «Дослідження умов погоди та польотів в центральних районах України для створення авіаційно-кліматичних описів аеродромів, районів польотів та повітряних трас» д/р № 0117V000796.

За кафедрою закріплено 6 навчальних і навчально-методичних аудиторій, що входять у навчальну лабораторію, з фондом наукової, навчальної та методичної літератури.

СКЛАД НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ:

В.о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
Освіта: Одеський державний екологічний університет (2008 р.); Льотна академія НАУ (2018 р.). Захистила кандидатську дисертацію на тему «Педагогічні умови організації комп’ютерного тестування майбутніх пілотів у процесі вивчення фахових дисциплін» (2017 р.)
Коло наукових інтересів:оцінювання навчальних досягнень курсантів (студентів) з використанням комп’ютерних технологій; електронні засоби навчання.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет (2002 р.); Одеський державний екологічний університет (2013 р.). Захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців авіаційної галузі у процесі вивчення природничих дисциплін» (2018 р.).
Коло наукових інтересів: формування професійної компетентності майбутніх фахівців авіаційної галузі у процесі вивчення природничих дисциплін.
Професор кафедри, к. геогр. н. (1978 р.), професор (1993 р.), заслужений працівник освіти України (2002 р.).
Освіта: Ленінградське вище інженерне морське училище ім. адмірала С.О. Макарова (1968 р.). На кафедрі працює з 1971 року.
Коло наукових інтересів: метеорологічне забезпечення аеронавігації, погода і клімат в центральних регіонах України.
Старший викладач кафедри
Освіта: Одеський державний екологічний університет, 2006 р. На кафедрі працює з 2006 року.
Коло наукових інтересів: оцінювання навчальних досягнень курсантів; електронні засоби навчання.