Досягнення високого рівня професіоналізму льотного складу неможливо без проходження такого етапу, як тренажерна підготовка. Тільки при використанні різного виду обладнання та пристроїв для тренування польотів (авіаційних тренажерів) досягається придбання, підтримка і вдосконалення дій екіпажу в особливих випадках польоту. Крім того, відпрацювання практичних умінь і навичок льотного персоналу на тренажерах дозволяє знизити собівартість навчання при забезпеченні високого рівня безпеки польотів.

Тренажерний центр льотних тренажерів ЛА НАУ створювався одночасно зі становленням льотного училища, а зараз оснащений комплексними тренажерами літаків Як-42, Як-40, Ан-24, Ан-26, Л-410 УВП та тренажерами пілотів літаків Ан-2 і Як-18Т. Це дозволяє не тільки забезпечувати тренажерну підготовку курсантів ЛА НАУ, але і проводити періодичне тренування льотних екіпажів різних авіакомпаній та авіапідприємств. України, країн СНД та країн далекого зарубіжжя - так, як того вимагають документи, що регламентують діяльність міжнародної цивільної авіації.

Слід зауважити, що при всій своїй конструктивній складності льотні тренажери були і залишаються тільки технічним засобом, інструментом в руках інструктора, який є основною ланкою системи навчання. Тому особливою цінністю в ЛА НАУ є інструкторський склад тренажерного центру льотних тренажерів, що складається з висококваліфікованих пілотів з багатим практичним досвідом і великою кількістю годин нальоту. Високу оцінку їх роботі виносять екіпажі практично всіх авіакомпаній, яким довелося співпрацювати з тренажерним центром ЛА НАУ - України, Молдови, Узбекистану, Грузії, Литви, Індії, Анголи, Судану, Перу, США та багатьох інших країн.