Спеціальність «Менеджмент»
Спеціалізація «Менеджмент міжнародних авіаційних перевезень»

Цивільна авіація вважається однією із найважливіших і найпрестижніших галузей сучасного світу, рівень розвитку якої красномовно свідчить про конкурентоспроможність країни, її економічну, технічну та наукову могутність. Авіація є найважливішою ланкою світової транспортної системи, незамінним засобом комунікації, що з’єднує людей, країни та континенти.

Менеджмент міжнародних авіаційних перевезень – комерційна діяльність авіаційних підприємств, пов'язана з зовнішньою торгівлею, експортом та імпортом авіаційних послуг, іноземними кредитами та інвестиціями.

Фахівець з менеджменту міжнародних авіаційних перевезень є професійним керівником, який здійснює планування, організацію, координацію, мотивацію та контроль діяльності авіаційних підприємств на зовнішніх ринках авіаційних послуг.

Менеджер міжнародних авіаційних перевезень – це універсальний фахівець широкого профілю, ефективний організатор виробництва, високооплачуваний управитель принципово нової формації, здатний успішно вирішувати актуальні проблеми інноваційного розвитку суспільства в умовах глобалізації та інтернаціоналізації бізнесу, зокрема, в найбільш перспективній, динамічній та високотехнологічній сфері міжнародної авіаційної діяльності.

Основний обов’язок менеджера міжнародних авіаційних перевезень – забезпечити своєчасне виконання міжнародного рейсу: отримати дозвіл на виконання рейсу та узгодити маршрут польоту з відповідними органами, організувати та проконтролювати процес обслуговування повітряних суден, екіпажів, пасажирів, багажу, вантажу в аеропортах вильоту та прибуття, розрахуватися за надані послуги. Також він бере участь у рекламних кампаніях, проводить попередні переговори з комерційних питань, розробляє і здійснює заходи щодо підвищення економічної ефективності рейсів тощо.

Менеджеру міжнародних авіаційних перевезень доводиться спілкуватися з представниками замовника рейсу, численними службами аеропортів, прикордонними та митними органами, швидко і оперативно вирішувати завдання і проблеми, часто нестандартні. Від його знань, уміння аналізувати ситуацію, швидко знаходити оптимальне рішення, будувати взаємини з людьми і різними службами багато в чому залежить ефективність роботи авіаційного підприємства. Тому ключові якості, якими повинен володіти менеджер, – це комунікабельність та стресостійкість.

Випускники за даним фахом затребувані на внутрішньому та міжнародному ринках праці в якості керівників лінійних і функціональних структурних підрозділів авіаційних підприємств, орієнтованих на зовнішньоекономічну діяльність, які безпосередньо виконують, обслуговують та забезпечують виконання міжнародних авіаційних перевезень та авіаційних робіт на міжнародних ринках авіаційних послуг (авіакомпаній та їх представництв, аеропортів, хендлінгових компаній, авіабудівних і ремонтних підприємств, регіональних структурних підрозділів державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух»), а також менеджерів (управителів) в інших видах економічної діяльності (торгівлі, фінансовій та страховій діяльності, операціях з нерухомістю тощо).

Прийом на навчання на факультет менеджменту здійснюється без будь-яких обмежень.